Заява для преси Виконавчого Віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса після зустрічі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем27.08.2021 05:50

Заява для преси Виконавчого Віцепрезидента Єврокомісії Валдіса Домбровскіса після зустрічі з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем
Київ, 22 серпня
Шановний Прем’єр-міністре!
Шановні представники медіа!
Дозвольте передусім подякувати Прем’єр-міністру за вкрай продуктивну зустріч щодо низки питань, які становлять інтерес як для України, так і для Європейського Союзу.
Насамперед я радий бути тут, у Києві, на святкуванні 30-річчя Незалежності України, а також брати участь у саміті Кримської платформи.
Більшу частину останніх трьох десятирічь Україна страждала від нестабільності та політичної турбулентності, а останніми роками – й від російської збройної агресії. Проте одне ясно точно: Україна успішно повернулася спиною до авторитарного минулого і здійснила перехід до демократії. Її здобутки за останні 30 років вражають.
З початку незалежності, ЄС є найбільш важливим міжнародним донором України. Він політично й економічно підтримує постмайданний порядок денних реформ – з акцентом на структурні та системні реформи.
Підтримка Євросоюзу охоплює такі напрями: макрофінансову допомогу, надання технічної експертизи; односторонні торговельні заходи; підтримку задля розвитку та бюджетну підтримку; фінансування для інвестиційних проєктів.
Сьогодні ми обговорили прогрес України у впровадженні порядку денних реформ, торговельні відносини між Євросоюзом і Україною, а також підтримку України з боку ЄС під час пандемії.
Ми підтримуємо Україну за допомогою програми макрофінансової допомоги обсягом в 1,2 млрд євро. Перший транш такої допомоги у розмірі 600 млн євро було надано у грудні минулого року. Сьогодні ж ми обговорили питання надання другого траншу; це – чіткий знак солідарності ЄС з Україною.
Надання другого траншу вимагає, по-перше, впровадження восьми структурних програмних заходів, зобов’язання щодо виконання яких взяла на себе Україна. По-друге, потрібен задовільний прогрес з МВФ.
Україна доклала вагомих зусиль у напрямі виконання вимог надання макрофінансової допомоги ЄС; ґрунтуючись на попередньому аналізі, ми розглядаємо вимоги як такі що їх у цілому було виконано. Як на мене, це є великим політичним досягненням Прем’єр-міністра і Президента Володимира Зеленського. Вітаю вас із цим.
Також сьогодні ми торкнулися теми важливості реформ у майбутньому.
Під час зустрічі з Прем’єр-міністром і представниками уряду я наголосив, що антикорупційні заходи є вкрай важливими для довіри людей, бізнесу та іноземних інвесторів.
У зв’язку із цим ЄС вітає ухвалення Верховною Радою закону про відновлення роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів і закону про Вищу раду правосуддя у відповідності до рекомендацій Венеційської комісії. Це – надважливо задля забезпечення та зміцнення незалежності та ефективного функціонування інституцій, а також запобігання політизації їхньої роботи. Також ми вітаємо схвалення у першому читанні законопроєктів про корпоративне управління та приватних виконавців.
Оскільки надання макрофінансової допомоги ЄС також вимагає виконання програми МВФ, я заохочую чинну українську владу владнати невирішені питання та якнайшвидше досягти угоди з Фондом.
Також ми обговорили впровадження поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі (ПВЗВТ) та відзначили хороший прогрес виконання угоди у певних сферах.
Протягом перших п’яти років застосування ПВЗВТ наша двостороння торгівля зросла на понад 50%. У такий спосіб було утверджено позицію Євросоюзу в якості торговельного партнера України номер один.
Наша «поглиблена та всеохопня» угода означає, що її потенційні вигоди виходять далеко за межі лише торговельної лібералізації. Поступове узгодження нормативно-правової бази України з європейською здатне активізувати торгівлю та підвищити конкурентоспроможність України у світі.
Ми обговорили як посилити впровадження ПВЗВТ. Вона надає багато можливостей задля обопільної вигоди. Але також ми маємо забезпечити виконання зобов’язань, що містяться в угоді. Це встановить правильні політичні умови задля спільної роботи над багатим порядком денним, що включає питання переглядів, передбачених в угоді, а також прогрес щодо Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів.
Знову ж таки, я хочу підтвердити: Україна є важливим стратегічним партнером для ЄС, а Угода про асоціацію – головний двигун для зміцнення політичної асоціації та економічної інтеграції України з Європейським Союзом.
Також ЄС залишається відданим подальшому зміцненню секторальної співпраці з Україною. Угода про асоціацію є широким договором, здатним охоплювати нові точки співпраці, зокрема таке наскрізне питання як Європейська зелена угода.
На завершення хочу зазначити, що Україна однією з перших країн з-поза меж ЄС матиме цифровий COVID-сертифікат, сумісний із вимогами Євросоюзу. Це – полегшить подорожі між Україною і Євросоюзом.
Шановний Прем’єр-міністре,
Ви маєте цілковиту підтримку з мого боку задля втілення амбітної програми із впровадження Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. Це – важливий крок з поліпшення рівня життя українського народу та наближення України до ЄС.
Дякую!
Джерело інформації: Представництво Європейського Союзу в Україні
|