Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

Заява Високого представника Жозепа Борреля та Комісара з питань управління кризовими ситуаціями Янеза Ленарчича щодо руйнування Каховської дамби

06.06.2023 17:08

 

Атаки Росії по об’єктах цивільної інфраструктури України досягли сьогодні небаченого масштабу з огляду на руйнування Каховської гідроелектростанції. Європейський Союз рішуче засуджує цей удар. Він демонструє новий вимір російських звірств та може cтановити порушення міжнародного, зокрема гуманітарного, права.

 

Повінь у нижній течії ставить під загрозу життя сотень тисяч мирних жителів у близько 80 населених пунктах, у тому числі в місті Херсон. Це погіршує і без того складну гуманітарну ситуацію в цьому регіоні.

 

Падіння рівня води також впливає на доступ до води необхідної для охолодження реакторів Запорізької АЕС. Цим безрозсудним вчинком Росія продовжує свою безвідповідальну ядерну авантюру, піддаючи ризику належне функціонування систем безпеки та захисту ЗАЕС, явно порушуючи відповідні попередні резолюцій Ради керівників МАГАТЕ та Генеральної конференції, а також п’ять принципів Генерального директора МАГАТЕ про забезпечення ядерної безпеки та безпеки ЗАЕС. Це безвідповідально і абсолютно неприйнятно.

 

Ми продовжуємо підтримувати зв’язок із українською владою, щоб забезпечити негайну допомогу ЄС. Координаційний центр Європейської Комісії з реагування на надзвичайні ситуації (ERCC) активно стежить за ситуацією та перебуває в тісному контакті з ДСНС України. Україна може звернутися за допомогою в межах Механізму цивільного захисту ЄС (UCPM). Ми готові задовольнити будь-які невідкладні потреби, включно з їжею та питною водою.

 

Ми нагадуємо, що удари по критично важливій цивільній інфраструктурі можуть вважатися воєнними злочинами. Ми підкреслюємо нашу рішучість забезпечити притягнення до відповідальності усіх командирів, виконавців і співучасників воєнних злочинів чи інших найбільш тяжких злочинів відповідно до міжнародного права.

 

Ми ще раз наголошуємо на нашій підтримці Формули миру Президента Зеленського, яка також передбачає відповідальність за воєнні злочини, ядерну, енергетичну і продовольчу безпеку та захист довкілля, і закликаємо наших світових партнерів підтримати Формулу миру. Європейський Союз залишається непохитним у своїй підтримці України стільки, скільки це буде потрібно.

 

 

Джерело

 

 

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.