Civil Pitch 2.0. Кіно, що змінює13.01.2022 08:28
Civil Pitch — це:
● конкурс ідей короткометражних документальних фільмів на актуальні суспільні теми;
● платформа, яка об’єднує режисерів/-ок документального кіно та активістів/-ок громадського сектору;
● лабораторія для документального короткометражного кіно, яке може стати інструментом змін.
Представниці та представники громадського сектору, а також режисери й режисерки по-своєму прагнуть досягти змін у суспільстві. Об’єднавши власний досвід, знання та зусилля, вони зможуть створити фільми на важливі та складні теми, цікаві широкій аудиторії.
Програма сприяння громадській активності «Долучайся!» та Docudays UA запрошують представниць та представників ОГС, режисерів та режисерок з України подавати проєкти
документальних фільмів на стадії ідеї або раннього виробництва на всеукраїнський конкурс, переможці якого отримають фінансування для виробництва фільмів.
Які ідеї ми шукаємо?
Ми чекаємо на сміливі історії з непересічними героями, які можуть здивувати та захопити увагу широкого кола глядачів. Теми, які нас цікавлять у першу чергу:
● інклюзія: забезпечення рівного доступу до можливостей та ресурсів для людей із вразливих та маргіналізованих груп та тих груп населення, чиї інтереси недостатньо представлені на національному та місцевому рівнях, людей з інвалідністю; гендерна рівність та недискримінація; інклюзивний простір;
● постпандемічний світ: нові виклики правам людини, що виникають під час пандемії; роботизація сфери зайнятості; розвиток охорони здоров'я та новітніх технологій;
● протидія корупції;
● громадський активізм: шлях до демократії.
Який формат має бути у майбутнього фільму?
Майбутній фільм має бути документальною історією-хронометражем від 8 до 15 хвилин.
Обмежень у жанрі немає: це може бути фільм-портрет або розслідування, кіноесе чи фільм, зроблений із архівних матеріалів або навіть докуфікшн.
Хто може подавати заявки?
● Правозахисники/-ці або громадські активісти/-ки, які шукають знімальну команду для створення документального фільму та готові надати інформаційну й організаційну
підтримку (фестиваль допоможе з пошуком режисерки або режисера для створення команди, яка братиме участь у програмі*).
● Режисери та режисерки з проєктами документальних фільмів на стадії ідеї або на ранньому етапі виробництва, які зацікавлені у співпраці з ОГС, шукають інформаційну та/або
організаційну підтримку (фестиваль допоможе з пошуком правозахисника/-ці /представника/-ці громадського сектору для створення команди, що братиме участь у програмі*).
● Уже сформована команда правозахисників/-ць або активістів/-ок громадського сектору та режисер(-ка), які хочуть розвинути свій проєкт.
Ми вітаємо наявність досвіду у виробництві кіно, але це не є головним критерієм відбору. У першу чергу, ми будемо оцінювати потенціал ідеї фільму.
*Фестиваль допоможе з пошуком режисера/-ки або правозахисника/-ці (або громадського/-ої активіста/-ки) в тому випадку, якщо проєкт пройде етап преселекції.
Якою буде програма Civil Pitch 2.0?
Ми оберемо до 12 проєктів, автор(к)и яких отримають можливість долучитися до 3-денного тренінгу в березні 2022 року. Під час тренінгу міжнародні тьютори допоможуть розвинути ідеї проєктів, а також підготуватися до пітчингу.
У рамках 19 Docudays UA відбудеться пітчинг ідей фільмів перед групою міжнародних експертів та експерток із різних царин кіноіндустрії (продюсер(к)и, представники/-ці онлайн-платформ, фондів та фестивалів). Після пітчингу ми організуємо для кожної команди індивідуальні зустрічі з експертами/-ками, під час яких можна буде отримати більш детальний фідбек.
Також пітчинг буде оцінювати незалежне журі, яке визначить 4-х переможців. Переможці отримають фінансування у розмірі 210 000 грн на виробництво своїх фільмів. Умовою отримання фінансування є прем’єра готового фільму на 20 Docudays UA у 2023 році.
Крім фінансової підтримки, кожна команда отримає супровід від міжнародних тьюторів, які допоможуть пройти всі етапи створення фільмів.
Які умови участі у воркшопі, якщо мою ідею оберуть?
Від кожного проєкту у воркшопі можуть взяти участь 2 особи: режисер/-ка та правозахисник/-ця або громадський/-ка активіст/-ка.
Ми покриваємо всі витрати, пов’язані з участю у воркшопі, у тому числі витрати на проїзд та проживання учасників/-ць з інших міст України. Також під час воркшопу буде забезпечено харчування. Усі учасники/-ці отримають індустрійну акредитацію фестивалю, що надає доступ до кінопрограми, а також індустрійних подій 19 Docudays UA.
Для більш ефективної участі у воркшопі необхідне знання англійської мови, адже тьютор(к)ами будуть іноземні професіонал(к)и.
Які дедлайни та важливі дати?
13.12.2021 – 18.02.2022* — прийом заявок.
*закриття прийому заявок — 18 лютого 2022 року, 23:59 за східноєвропейським часом.
04.03.2022 — ми розішлемо листа всім, чиї заявки не потраплять до списку фіналістів/-ок
08.03.2022 — оголошення фіналістів/-ок
Друга половина березня (точні дати ми оголосимо згодом) — воркшоп для учасників/-ць
27.03.2022 — пітчинг у рамках програми індустрійної секції 19 Docudays UA
Проєкти-переможці будуть оголошені 31 березня 2022 року ввечері, під час церемонії нагородження фестивалю.
Показ готових фільмів відбудеться на 20 Docudays UA у 2023 році.
Як подати заявку?
Необхідно заповнити онлайн-форму за посиланням українською та англійською мовами.
Для заповнення форми вам знадобляться наступні документи та інформація:
1. Контакти та біографія і, за наявності, фільмографія заявника або заявниці, який/-а хоче взяти
участь у конкурсі.
2.Детальний опис проєкту (не більше 2 сторінок) :
● Логлайн: опишіть ідею проєкту одним-двома влучними реченнями, які одразу привернуть увагу та змусять захотіти дізнатися більше про ваш фільм.
● Синопсис: короткий параграф, в якому викладено структуру історії фільму. Звісно, у документальному кіно передбачити історію повністю неможливо, проте синопсис має
відображати, який саме напрям історії ви обрали.
● Творче бачення проєкту: опишіть свою візію та роль у проєкті, свою мотивацію та мету. Розкажіть про свою команду та своїх героїв/-нь. Чому ця ідея важлива для вас і чим
зацікавить глядачів?
3. За наявності, надайте допоміжні візуальні матеріали (фотографії та/або відео). Зауважте, що відео приймається, лише якщо воно завантажене на YouTube, Vimeo або Google Drive. Матеріали з файлообмінників не розглядатимуться.
Для найменування файлів, будь ласка, використовуйте назву вашого проєкту.
Усі документи потрібно надати українською та англійською мовами.
Якщо ви бажаєте подати більше, ніж один проєкт, будь ласка, створіть окрему заявку для кожного з них. Але візьміть до уваги: ви зможете працювати лише з одним проєктом під час програми.
Якщо у вас виникли питання щодо програми й подання заявки, будь ласка, звертайтеся за адресою civilpitch@docudays.ua.
Які умови фінансування проєктів-переможців?
Фінансування виробництва проєктів-переможців відбувається після підписання угоди про виробництво з ГО «Докудейз». Гроші перераховуються у гривневому еквіваленті.
Кошти на створення фільмів надає Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», яка фінансується USAID та впроваджується Pact в Україні. На вимогу організації всі продукти, вироблені за кошти USAID, є власністю USAID*. Переможці (режисери або ж режисерки майбутніх фільмів) укладають угоду з ГО «Докудейз» на виробництво фільму.
Виконавець зберігає всі попередні права інтелектуальної власності на твори, які така Сторона створила або якою володіла або отримала ліцензію на використання до підписання цього Договору.
*У випадку повного фінансування створення Фільму за рахунок коштів проєкту «Civil Pitch 2.0»
Виконавець передає Pact Inc. всі виключні майнові права на Фільм, за виключенням матеріалів
Виконавця, які не було використано при створенні фінальної версії Фільму (робочі матеріали).
Якщо мій проєкт уже має підтверджене фінансування, чи можу я отримати додаткове фінансування в рамках Civil Pitch?
Ні. Політика USAID не передбачає залучення інших донорів. Втім, після закінчення Civil Pitch 2.0 ви вільні продовжувати працювати над темою і розвивати ваші ідеї в інших форматах (наприклад, повнометражних фільмів або документальних серіалів).
__________________________
Конкурс Civil Pitch 2.0 реалізується Docudays UA в рамках проєкту «Програма сприяння громадській активності “Долучайся!”», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерiв i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.
Docudays UA – єдиний в Україні та один з найбільших у Східній Європі міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Відбувається щороку в Києві впродовж останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю. Індустрійна секція фестивалю - DOCU/PRO - кожного року презентує найкращі українські проєкти міжнародній професійній спільноті та активно займається промоцією українського доку за кордоном.
19 Docudays UA відбуватиметься з 25 березня по 3 квітня 2022 року в Києві.
Джерело інформаціїї: USAID/ENGAGE - програма «Долучайся!»
|