Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

День Європи 2023: програма заходів від Представництва ЄС в Україні

11.05.2023 16:23

 

 

День Європи, як і гімн, прапор та гасло, є офіційним символом ЄС і започаткований на відзнаку Декларації Шумана, виголошеної 9 травня 1950 року – саме вона заклала основу Європейського Союзу.

 

Цьогоріч цей день – надзвичайний. Україна вперше святкує його у статусі кандидата на вступ до ЄС і вперше разом із Євросоюзом саме 9 травня. Вдруге День Європи відбувається під час повномасштабної російської війни.

 

Європа стоїть пліч-о-пліч з Україною.

 

Традиційно, Представництво ЄС в Україні планує низку інформаційних та комунікаційних заходів до святкування Дня Європи. Вони відбудуться всюди, де дозволяють умови безпеки, з дотриманням відповідних правил. Ці заходи не обмежуються днем 9 травня, тому до них зможуть долучитися якнайбільше українців у різних регіонах.

 

Так, в травні-червні 2023 року офіційні представники, дипломати та експерти ЄС завітають до шкіл, коледжів,  університетів, щоб разом відсвяткувати цей день, засвідчити безпрецедентну підтримку України з боку ЄС у ці важкі часи та поспілкуватися про перемогу України, яку ми наближаємо разом, спільне європейське майбутнє та відбудову країни.

 

«День Європи в Україні відзначають 20 років, і саме двадцята річниця стала знаковою – країна твердо рухається до об’єднаної Європи, до якої вона завжди належала історично, географічно, та з культурної точки зору. І в часи повномасштабної російської війни Європейський Союз, який проголосив цінності миру та суверенітету визначальними для себе, стоїть пліч-опліч з Україною. Ми прагнемо справжнього й справедливого миру – переможного миру на умовах України. Адже разом ми сильніші. Разом ми – Європа»,   зазначив Посол Матті Маасікас, Голова Представництва ЄС в Україні.

 

В столиці, яка традиційно є центром подій до Дня Європи, 9 травня відкрилися одразу дві вуличні експозиції, де українці зможуть дізнатися ще більше про рішучі та конкретні дії ЄС задля підтримки й захисту миру, безпеки, демократії й перемоги України у російській війні.

 

Так, експозиція «Разом ми – Європа», підготовлена у партнерстві з Міністерством культури та інформаційної політики України, відкрилася на вул. Хрещатик біля Головпоштамту. Вона розповідатиме про підтримку з боку Європейського Союзу, зокрема, про гуманітарну, фінансову та військову допомогу.

 

На Софійській площі розташована «Культурна мозаїка», девіз якої «Разом зберігаємо. Разом творимо». Вона розповість про те, як у воєнні часи Європейський Союз надає вагому цільову підтримку українській культурі та мистецтву, аби захистити й зберегти культурний спадок України, який опинився під загрозою пошкодження та знищення через російську війну. Гості довідаються, як завдяки фінансовій підтримці ЄС було оцифровано й збережено в архівах пам’ятники архітектури й музейні експозиції, посилено захист й належне зберігання музейних колекцій, як під час війни знімалося українське кіно й створювалися музичні твори і як давні традиції та надбання українського спадку отримали новий розвиток завдяки новітнім технологіям й натхненню українських митців та їхніх європейських партнерів. 

 

Через військовий стан і з міркувань безпеки святкування Дня Європи 2023 в Україні буде не таким масштабним, як завжди, але активним, насиченим, і відбудеться в особливій атмосфері, коли усвідомлення єдності людей та цінності миру є джерелом сили та впевненості в перемозі.

 

Разом ми – Європа!

 

Щоб дізнатися більше про заходи до святкування Дня Європи 2023, стежте за сторінками Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter.

 

Контакти:

Відділ преси та інформації delegation-ukraine-press@eeas.europa.eu

 

 

Джерело

 

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.