Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

Річна робоча програма Erasmus+ 2023: Європейська Комісія збільшує річний бюджет на підтримку студентів та освітнього персоналу з України

13.03.2023 16:12

 

 

9 березня Європейська Комісія ухвалила переглянуту Річну робочу програму Erasmus+ на 2023 рік. Загальний бюджет програми на цей рік було збільшено до нового загального обсягу у 4,43 мільярда євро, що є найбільшим річним фінансовим пакетом, який будь-коли здобувала програма Erasmus+.

 

Збільшений бюджет загалом посилить пріоритети Erasmus+ щодо інклюзії, активної громадянської позиції та демократичної участі, а також щодо зеленого та цифрового переходу в ЄС та на міжнародному рівні.

 

Переглянута робоча програма передбачає надання 100 мільйонів євро з бюджету Erasmus+ на 2027 рік для підтримки проєктів, які сприяють освітній діяльності та інтеграції людей, які рятуються від війни в Україні, у нове навчальне середовище, а також заходи, що підтримують організації, учнів та освітній персонал в Україні. Очікувані кошти посилять заходи, які проводяться для українців, що рятуються від війни, шляхом додаткової підтримки організацій-бенефіціарів Erasmus+. Фінансована діяльність може варіюватися від курсів мовної та культурної інтеграції, інструментів для вивчення мов, призначених для викладачів або тих, хто навчається, до стипендій або загальної фінансової підтримки в усіх секторах Erasmus+ для учнів і викладачів.

 

Міжнародний компонент Erasmus+ був значно посилений завдяки збільшенню бюджету на 31 мільйон євро, який буде використано на користь проєктів мобільності та розвитку спроможностей у вищій освіті на підтримку проєктів міжнародного співробітництва. У 2023 році в межах цього компоненту підтримку також отримає проєкт структурної реформи, спрямований на створення цифрового середовища відкритої освіти, яке матиме на меті запропонувати якісну освіту та навчання студентам, які навчаються в українських вищих навчальних закладах, тим, хто рятується з України, чи внутрішньо переміщеним студентам . Це також забезпечить освітні можливості для ширшої української спільноти за кордоном на основі співпраці між українськими та іншими європейськими університетами.

 

У 2023 році, як продовження Європейського року молоді 2022, програма Erasmus+ продовжує сприяти тому, аби голоси молоді були почуті в ЄС і за його межами, зокрема через збільшення молодіжних заходів, що фінансуються через Erasmus+. У той же час заходи, які підтримуються в межах програми, продовжують сприяти виконанню зобов’язань ЄС щодо підвищення кваліфікації та перепідготовки, тим самим забезпечуючи цінний внесок у 2023 рік як Європейський рік навичок.

 

На підставі відкритих конкурсів проєктних заявок будь-яка державна чи приватна організація, що працює у сфері освіти, навчання, молоді та спорту, може подати заявку на фінансування за допомогою національних агентств Erasmus+, розташованих у всіх країнах-членах ЄС та третіх країнах, асоційованих із програмою , та Європейське виконавче агентство з освіти та культури.

 

Існує кілька раундів подачі заявок у межах загального конкурсу пропозицій Erasmus+ . Наступний, зосереджений на партнерствах співпраці з додатковим пріоритетом для учнів, викладачів та персоналу з України, відкриється 22 березня 2023 року.

 

Довідкова інформація

 

Створена більше 35 років тому, Erasmus+ є однією з найбільш знакових програм ЄС, і на сьогодні в програмі взяли участь понад 13 мільйонів людей. З огляду на загальний бюджет, доступний для Erasmus+ з 2021 по 2027 рік, у розмірі 26,2 мільярда євро, який доповнюється приблизно 2,2 мільярдами євро із зовнішніх інструментів ЄС, програма налаштована на підтримку ще більшої кількості учасників та ідей у Європі та за її межами.

 

Уся програма Erasmus+ зосереджена на чотирьох ключових пріоритетах: інтеграція та різноманітність, цифрова трансформація, навколишнє середовище та боротьба зі зміною клімату, а також участь у демократичному житті. Саме організації та учасники з меншими можливостями знаходяться в центрі уваги Erasmus+. Таким чином, програма продовжує підтримувати механізми залучення учасників і надавати ресурси для усунення будь-яких перешкод для їхньої участі.

 

Для отримання додаткової інформації

Річна програма роботи на 2023 рік

Конкурс пропозицій Erasmus+ 2023 EN •••

Посібник з програми Erasmus+ 2023

Інформаційна довідка про нову програму Erasmus+ 2021-2027 EN •••

 

Цитата(и)

Erasmus+ завжди будував мости між людьми, мовами і культурами. Після початку війни в Україні ми дуже швидко адаптували програму, аби інтегрувати нові дії для підтримки тих, хто рятується від війни. Ми пишаємося тим, що Еразмус+ побудував мости до українців. Солідарність є складовою європейського способу життя.

Маргаритис Схінас , Віце-Президент із просування європейського способу життя - 03.09.2023

 

Ми посилюємо програму Erasmus+ 2023 і, зокрема, її підтримку українцям, які залишили свою країну. Ми запрошуємо нашу спільноту Erasmus+ продовжувати висловлювати свою солідарність, яку вони вже продемонстрували упродовж минулого року, щодо учнів, освітнього персоналу, установ та організацій, які постраждали від війни в Україні. І ми заохочуємо організації, що працюють у сфері освіти та молоді, скористатися можливостями, які пропонує Erasmus+, і подати свої проєктні пропозиції до 22 березня.

Марія Габріель, Комісарка ЄС з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді - 03.09.2023



 

Джерело

 





Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.