Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

Україна приєдналася до Механізму цивільного захисту ЄС

24.04.2023 10:00

 

20 квітня Україна стала державою-учасницею Механізму цивільного захисту ЄС – європейської системи солідарності, яка допомагає країнам, що постраждали від стихійного лиха.

 

Комісар ЄС з управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич сьогодні перебуває з візитом у Києві, щоб  від імені Європейського Союзу офіційно підписати угоду про надання Україні повноправного членства у Механізмі. Під час візиту Комісар візьме участь у Міжнародному саміті міст і регіонів у Києві разом із президентом України Володимиром Зеленським, віце-прем’єр-міністеркою Ольгою Стефанішиною, міністром внутрішніх справ Ігорем Клименком та головою ДСНС Сергієм Круком.

 

Механізм цивільного захисту ЄС направляє екстрену допомогу Україні з усієї Європи з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Під час найбільшої та найтривалішої операції в історії Механізму, в Україну було відправлено понад 88 000 тонн життєво важливого спорядження, продуктів харчування та медикаментів. Нещодавно понад 1000 електрогенераторів, повністю профінансованих ЄС, були доставлені в Україну зі стратегічних енергетичних резервів rescEU. Тепер, будучи повноправним членом, Україна також зможе через Механізм надавати допомогу країнам, що опиняються у кризі.

 

Сьогодні ЄС також виділяє наступні 55 млн[1] на гуманітарну допомогу Україні у доповнення до 145 млн, які вже були надані на початку цього року. Це нове гуманітарне фінансування буде фокусуватися на підготовці до прийдешньої зими.

 

Янез Ленарчич, Комісар ЄС з управління кризовими ситуаціями зауважує: “Від початку агресії Росії проти України Механізм цивільного захисту ЄС працює на повну силу, щоб надсилати у країну життєво необхідну допомогу. Як повноправний член Механізму Україна тепер також зможе надавати таку ж підтримку іншим країнам і людям, що страждають від криз. Органи цивільного захисту України вже продемонстрували свою непохитну стійкість у боротьбі з часом, відновлюючи те, що зруйнувала Росія, і при цьому демонструючи солідарність із Туреччиною після руйнівних землетрусів у лютому. З цим новим кроком у напрямку інтеграції до ЄС, Європейський Союз продовжує підтримувати Україну, допомагаючи її народу у розпал розв’язаної Росією війни, та одночасно працює над посиленням системи ліквідації наслідків стихійних лих у Європі. А поки ми продовжуємо захищати та рятувати життя та вже готуємось до наступної зими. Ми доповнюємо гуманітарну допомогу ЄС Україні ще на 55 млн, щоб упевнитися, що ми готові до додаткових викликів, пов’язаних із суворими та холодними зимовими місяцями».

 

Довідково

Коли надзвичайна ситуація переважає можливості реагування країни в Європі та за її межами, ця країна може звернутися по допомогу через Механізм. Європейська комісія відіграє ключову роль у координації реагування на катастрофи в усьому світі. З моменту заснування у 2001 році Механізм цивільного захисту ЄС був задіяний для реагування на більш ніж 600 надзвичайних ситуацій і криз всередині ЄС і за його межами. Механізм цивільного захисту ЄС спрямований на зміцнення співпраці між 27 країнами ЄС і тепер 9 державами-учасницями (Ісландією, Норвегією, Сербією, Північною Македонією, Чорногорією, Туреччиною, Боснією і Герцеговиною, Албанією та відтепер Україною) у питаннях цивільного захисту спрямованих на покращення запобігання, готовності і реагування на катастрофи.

 

Спільний підхід також допомагає об’єднати досвід і спроможності тих, хто реагує першими, запобігає дублюванням зусиль із надання допомоги та гарантує, що допомога відповідає потребам постраждалих. Об’єднання спроможностей і можливостей цивільного захисту дозволяє забезпечити сильнішу та узгоджену колективну відповідь.

 

Механізм також допомагає координувати діяльність національних органів влади з підготовки до стихійних лих і запобігання їм, а також сприяє обміну передовим досвідом. Це сприяє постійному розвитку кращих загальних стандартів, та, коли трапляється лихо, дозволяє командам краще розуміти різні підходи та працювати взаємозамінно.

 

З моменту вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року ЄС виділив Україні гуманітарну допомогу на загальну суму 685 млн. Ця сума включає сьогоднішнє доповнення обсягом 55 млн. Після відповідного запиту Європейської комісії, його виділення очікує на затвердження Бюджетним органом ЄС. Гуманітарна допомога, що фінансується ЄС, надається відповідно до гуманітарних принципів гуманності, нейтралітету, неупередженості та незалежності. Вона доставляється через гуманітарні агентства ООН, неурядові організації та Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

 

Для детальнішої інформації:

EU civil protection and humanitarian aid in Ukraine

EU Civil Protection Mechanism

Emergency Response Coordination Centre

Контакти для ЗМІ:

Balazs UJVARI (+32 2 296 53 22)

Daniel PUGLISI (+32 2 296 91 40)

Загальні громадські запити: Europe Direct за телефоном 00 800 67 89 10 11 або email

 

 

Джерело

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.