Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

ЄС надсилає екстрену допомогу Україні після чергових атак на енергетичну інфраструктуру

17.04.2024 15:27

 

Серія цілеспрямованих ракетних та дронових ударів по українській енергетичній інфраструктурі з боку Росії наприкінці березня завдала значних пошкоджень системі електропостачання країни. У відповідь на цю кризу ЄС швидко мобілізував пакет екстреної енергетичної допомоги, який вже прямує до України.

 

На заклик України про допомогу Австрія, Німеччина, Швеція та Нідерланди через Механізм цивільного захисту ЄС запропонували 157 генераторів різної потужності. Для додаткового посилення української енергетичної інфраструктури ЄС направив 10 потужних генераторів зі своїх власних стратегічних резервів rescEU загальною вартістю 3,57 млн євро. Кожен з цих генераторів потужністю 1 МВт здатний забезпечити електроенергією лікарню середнього розміру в умовах надзвичайної ситуації.

 

Комісар ЄС з управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич підтвердив непохитну підтримку ЄС Україні: «План Росії занурити Україну в темряву за допомогою ракетних ударів не матиме успіху. ЄС цілодобово працює над підтримкою енергопостачання в Україні. Ми мобілізуємо нову партію генераторів в Україну з наших резервів rescEU, які вже виявилися важливим інструментом для реагування на нагальні потреби в Україні, що зазнає значних руйнувань під час війни. Це підкреслює важливість готовності до ефективного реагування на кризи. Також я вдячний Австрії, Німеччині, Швеції та Нідерландам за те, що вони негайно були готові запропонувати генератори Україні через Механізм цивільного захисту ЄС».

 

Координаційний центр реагування на надзвичайні ситуації ЄС  тісно співпрацює з українською владою на місцях, щоб за потреби надати додаткову допомогу.

 

 

Джерело

 

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.