Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

ЄС надсилає 500 електрогенераторів із запасів rescEU у відповідь на прорив греблі в Новій Каховці

29.06.2023 14:34

 

 

Після допомоги, яка вже надавалася Україні через Механізм цивільного захисту ЄС та гуманітарних партнерів, Європейський Союз наразі забезпечить постачання до України 500 електрогенераторів зі своїх запасів rescEU, які розміщені в Польщі, після прориву греблі у Новій Каховці. Генератори будуть використовуватися для відновлення роботи об’єктів критичної інфраструктури, як-от водонасосних та каналізаційних станцій у постраждалих районах півдня України. Генератори мають різну загальну потужність від 12,5 кВА до 1100 кВА. Загальна вартість обладнання становить 16 мільйонів євро.

 

Комісар ЄС з управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич сказав: «Руйнування греблі у Новій Каховці стало черговим зухвалим ударом з боку Росії по критично важливій цивільній інфраструктурі, який має катастрофічні наслідки як для довкілля, так і для місцевих громад. Було знесено цілі села, люди залишилися без доступу до води та світла. В рамках екстреного реагування на цю катастрофу ми мобілізуємо наші стратегічні резерви rescEU, розміщені в Польщі, щоб забезпечити постачання 500 електрогенераторів до України. Я також хочу подякувати всім європейським країнам, які негайно запропонували допомогу Україні через Механізм цивільного захисту ЄС. Ми продовжуємо працювати пліч-о-пліч з українською владою, надаючи екстрену допомогу постраждалому населенню стільки, скільки це буде необхідно».

 

Прорив греблі Новокаховської ГЕС спричинив вихід паводкових вод з найбільшого у світі водосховища, змиваючи села, знищуючи сільськогосподарські угіддя та погіршуючи і без того жахливу гуманітарну ситуацію на півдні України, внаслідок чого багато громад залишилися без доступу до води, електроенергії та житла.

 

(Для отримання додаткової інформації: Балаж Уйварі (Balazs Ujvari) – тел.: +32 2 295 45 78; Даніель Пуглісі (Daniel Puglisi) – тел.: +32 2 296 91 40).

 

 

Джерело

 

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.