Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

Оголошені переможці Конкурсу грантів для організацій, що працюють з творчою молоддю

20.05.2020 13:43

 Переможці конкурсу грантів Програми творчої підготовки та розбудови потенціалу молоді від House of Europe та Goethe-Institut Ukraine. Програма підтримує регіональні проєкти, що залучають молодь віком від 16 до 25 років та розвивають локальні мистецькі ініціативи.

Зі 195 заявок наші експерти обрали 10 проєктів. Над їх втіленням переможці працюватимуть впродовж 2020 року.

Підтримку Європейського Союзу отримали:


Харківський арт-простір 127garazh
допоможе молодим художникам, що ще не мають виставкового досвіду, підготувати та провести свою першу виставку. Молоді художники зможуть отримати консультаціЇ кураторів простору і менторки – художниці з Великої Британії. Кожному учаснику також нададуть простір для роботи, гроші на продакшн робіт, допомогу у створенні експозиції та виставковий простір.

▶️Слідкувати за проєктом - 127garazh


Центр сучасного мистецтва Bunker з Чернівців
використає грант на організацію арт-резиденції «Frontera Frustrata: непроговорені ідентичності» для молодих художників, арт-критиків, культурологів. Об’єктом дослідження резиденції стане самоідентифікація та ідентичності на прикладі Буковини та Чернівців, що сформувалися за часів перебування регіону у складі Австро-Угорської імперії, Румунії та СРСР в перші десятиліття незалежності України. Учасники арт-резиденції будуть створювати індивідуальні проекти та робити презентації.

▶️Слідкувати за проєктом - Bunker


Громадська організація «Слушні Речі» з Одеси
втілить проєкт “Лабораторія звуку Tender Plants” – освітню програму для молодих людей, завдяки якій учасники отримають базові навички роботи зі звуком: field recording, в тому числі бінауральний запис, практики слухання, роботу із записами, створення site specific аудіоперформансів та інсталяцій. Лабораторія відбудеться в одеському Ботанічному саду ОНУ ім. І. І. Мечникова, де учасники зможуть працювати як з історичним контекстом локації, так і в діалозі з науковцями та тренерами-митцями, досліджуючи екологічну проблематику.

▶️Слідкувати за проєктом - https://bit.ly/3cHIlqR


Громадське об’єднання «Інформаційний центр малого та середнього бізнесу та інновацій»
проведе мистецько-урбаністичний форум «Херсонський модернізм: назад в майбутнє». Ціль проєкту — популяризація серед творчої молоді архітектури модернізму у Херсоні в період між 20-ми та 90-ми роками ХХ століття. Для дослідження залучать професійних архітектурознавців та арт-кураторів з Німеччини та України. За хронологією та стилістичною яскравістю оберуть 12 об’єктів, які і досліджуватимуть студенти (архітектори, дизайнери) та молоді митці. Форум завершиться презентацією проєктів, які зроблять ці видимими на мапі міста як унікальну архітектурну спадщину і захистять від руйнування та спотворення.

▶️Слідкувати за проєктом — KHERSON MODERNISM


Громадська організація «Молоток»
проведе у селі Нижнє Селище, Закарпатської області навчальний кіно-табір «Філь» для розвитку мистецького потенціалу молоді Західної України. Учасники табору ознайомляться з найкращими зразками документального кіно про права людини, разом з менторами досліджуватимуть міжкультурну складову Закарпаття та спробують висвітлити власне бачення через документальне фото та відеомистецтва.

▶️Слідкувати за проєктом - Гостинний дім "SargoRigo", Міжнародний дитячий фестиваль театрального мистецтва "Птах"


Громадська організація «Глобальний погляд» (Херсон)
завдяки гранту House of Europe реалізує освітній проєкт «Зупинка Суворівська (Переосмислення вуличного простору)», що поєднає урбаністику, архітектуру, історію, краєзнавство, культуру, проєктний менеджмент й соціальні ініціативи. В рамках проєкту 16 студентів, майбутніх фахівців в дотичних до розвитку міських територій галузях,набуватимуть переосмислюватимуть історичне минуле і напрацьовуватимуть інноваційні рішення щодо сучасного розвитку простору першої пішохідної вулиці Херсона – вул. Суворівської. Колаборація учасників, ментора-фахівця з ЄС та місцевих експертів допоможе розробити проєкти дизайну вулиці з урахуванням її історичного минулого, що будуть запропоновані до громадського бюджету міста.

▶️Слідкувати за проєктом - Глобальний погляд, https://bit.ly/369CoR5


«Фонд соціального розвитку «Наше майбутнє» (Краматорськ)
використає грант для втілення проєкту «Форум театр «Сцена життя». Ціль проєкту - залучити молодь до діалогу з громадою та процесу ухвалення рішень, популяризації перформативного мистецтва як засобу для розвитку суспільства та впровадження можливостей для творчої реалізації молоді. Під час проєкту молодіжна група з 20 осіб зануриться у методику «Форум театр» через 15 практичних занять із ментором з ЄС та поставить фінальну виставу для громади міста Краматорськ.

▶️Слідкувати за проєктом - ГО Наше майбутнє / NGO Our Future, Theatrelife


Культурно-громадський центр ШELTER+ з Кривого Рогу
в рамках мистецького інклюзивного проєкту «Краще Разом» збере 15 молодих акторів з інвалідністю та 15 без інвалідності. Результатом проекту стане сформована команда акторів, підготовлений перфоманс, інтерактивна інклюзивна мобільна «екскурсія». Цей перфоманс – інтелектуальна мандрівка крізь епохи античності та бароко до сьогодення.

▶️Слідкувати за проєктом - Культурно-громадський центр ШELTER+


Громадська організація «Змінимо село разом»
працюватиме над проектом «Башта, городи та музика села», ціллю якого є створення мистецько-наукового гуртка для молоді в селі Музичі Київської області. В гуртку 60 підлітків збиратимуть дані в своєму селі, аби проаналізувати та трансформувати їх у звукові файли, що лунатимуть в певний час з башти, встановленої в центрі села. Завдяки менторам підлітки отримають навички дослідництва, креативного мислення, аналізу, програмування, що є початковим досвідом професійної ідентифікації.

▶️Слідкувати за проєктом - Музичі. Змінимо село разом. Неграші.


Бахмутська Фортеця (Бахмут, Донецька область)
завдяки навчальним лекціям та фестивалю за участю митців з України ти Європи планує об'єднати групу студентської молоді міста для участі у стріт-арт лабораторії художниці Маші Вишедської. Результатом діяльності лабораторії буде створення 5 вуличних галерей в Бахмуті, що приверне увагу городян та мешканців окупованих територій, які постійно відвідують прифронтовий Бахмут, до тенденцій сучасного візуального мистецтва, стане поштовхом до наступних проєктів в сфері вуличного мистецтва.

▶️Слідкувати за проєктом - Бахмутська Фортеця

Джерело інформації





Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.