Понад 100 блогерів, медійників, громадських діячів, політиків зібралися в Coworking "G.N.R.T.R" в Києві на першу Всеукраїнську Медіатолоку. Мета заходу – консолідація потенціалу креативної спільноти України заради розвитку та розбудови країни, налагодження обміну досвідом та інформацією, пошук конструктивного розв’язання проблем, з якими стикаються блогери та медійники.
Медіатолока відкрилася дискусією за круглим столом на тему "Які є можливості розвитку для українських медійників, блогерів та сучасних ЗМІ на шляху України до Перемоги та ЄС". Потім учасники продовжили роботу у форматі нетворкінгів, де йшлося про колаборацію з блогерами, журналістами та креативним бізнесом, про штучний інтелект, копірайтінг та фактчекінг, а також про досвід блогерів , учасників Інфлюенсер тура у програмі ЄС EU NEIGHBOURS east. В заході взяли участь представники профільних проєктів, які впроваджуються за підтримки ЄС.
Учасникам зустрічі було представлено комунікаційну кампанію про підтримку Європейським Союзом громадянського суспільства та незалежних медіа України в час війни «Разом діємо». Вона стартувала 3 травня 2024 року й триватиме до кінця липня. Інформаційно-просвітницькі заходи, інтерактивні сесії, дискусії та семінари за участю ОГС і громадськості, а також престури й зустрічі для ЗМІ за участі ОГС, активістів, медіа, широкої громадськості відбудуться в усіх регіонах України (за винятком тимчасово окупованих територій та зони бойових дій). Ключовою публічною подією кампанії стане «Разом діємо» Фест, що пройде 25 травня в Києві на території Мистецького Арсеналу.
Координаторка сектору Представництва ЄС в Україні, пані Дженні Лундмарк зазначила: «Європейський Союз пишається тим, що надає потужну підтримку громадянському суспільству та медіа, які є двигуном реформ в Україні. Попри повномасштабну війну, що триває, Україна та її громадяни демонструють фантастичну мужність, захищаючи і водночас змінюючи країну. ЄС стоїть пліч-о-пліч з Україною та її громадянським суспільством й надалі надаватиме як фінансову, так і технічну підтримку, аби уможливити реалізацію багатьох послуг, що їх виконує громадянське суспільство по всій Україні. Послідовні реформи, підтримані громадянським суспільством та медіа, прокладуть шлях приєднання України до ЄС. Разом діємо!»
Загальна сума фінансування Євросоюзом українських ОГС нині становить понад 104 мільйони євро. Станом на перший квартал 2024 року в Україні діє 63 грантових проєкти, а мінімальна сума гранту, в середньому, становить 60 тис. євро, а максимальна – 10 млн. Всього ж, разом із субгрантовими, в Україні впроваджуються 2330 проєктів.
Додаткова інформація про підтримку громадянського суспільства та незалежних медіа з боку ЄС: eu4ukraine.eu. Щоб дізнатися більше про заходи в межах всеукраїнської комунікаційної кампанії «Разом діємо. Разом ми - Європа», стежте за сторінками Представництва ЄС в Україні у Facebook, Instagram та Twitter/X.
Контактна особа:
Тетяна Вороніна, медіаекспертка, Проєкт ЄС «Українцям про Європейський Союз» (CEU4U), що впроваджується Ecorys, tvoronina9@gmail.com , +38 067 501 11 83
Джерело