Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

Спільна заява Високого представника/Віцепрезидента Борреля та Комісарів Іванової та Урпілайнен з нагоди Всесвітнього дня культурного розмаїття задля д

21.05.2024 05:04

 

Культурне розмаїття лежить в основі політики та діяльності Європейського Союзу, спрямованих на сприяння взаємній повазі й порозумінню, просування демократії та прав людини, сприяння миру й розвитку в межах кордонів ЄС і поза ними.

 

У Всесвітній день культурного розмаїття задля діалогу й розвитку ми підтверджуємо прагнення Євросоюзу просувати та захищати культурне розмаїття на всіх рівнях. Як міжнародний актор, ми підтверджуємо відданість ЄС Конвенції ЮНЕСКО про охорону та заохочення розмаїття форм культурного самовираження, яка була підписана 2005 року.

 

Просування та повага до культурного розмаїття, а також доступ до культури, є засадничими опорами для розвитку відкритих, згуртованих і квітучих суспільств. Культурне розмаїття збагачує наші суспільства та сприяє розбудові довіри та довготривалих відносин з нашими сусідами і партнерами. Саме в цьому суть Європейського Союзу.

 

Підписання минулого року Касереської декларації підтвердило відданість країн-членів ЄС культурі як важливому всесвітньому суспільному благу. Нас надихають нещодавні зусилля Групи Семи та Групи Двадцяти щодо пріоритизації культури в багатосторонньому порядку денному та з огляду на Саміт майбутнього ООН, що відбудеться у вересні поточного року.

 

Інтеграція культурної складової в наші політики є ключовою, оскільки лише завдяки справжньому розумінню та повазі до різних культурних цінностей та форм самовираження ми зможемо просуватися в глобальному масштабі до більш сталого майбутнього для всіх.

 

Європейський Союз надалі підтримуватиме культурне розмаїття та захист культурної спадщини. Він насамперед слугуватиме маяком надії, примирення, відбудови та відновлення в зонах конфліктів. Ми засвідчили це своєю постійною підтримкою культурних та креативних сфер України від початку російської агресії.

 

Захист, розвиток і просування культурного та мовного розмаїття і спадщини є ключовими цілями "Креативної Європи". Це наша флагманська культурна програма, що підтримує культурні та аудіовізуальні сектори в ЄС, країнах-кандидатах і країнах-сусідах. Прихильність ЄС Євросоюзу до просування культурного розмаїття нещодавно була продемонстрована через першу в історії участь ЄС в ролі почесного гостя на Міжнародному книжковому ярмарку в Ґвадалахарі, Мексиці, у листопаді 2023 року.

 

Ще одним яскравим прикладом міжнародної діяльності ЄС є проєкт "Відродження старих міст Мосул і Басра", який фінансується Євросоюзом та здійснюється в історичних міських центрах Іраку. Він сприяє економічному відновленню, стійкості, культурній ідентичності, соціальній згуртованості та міжгромадському примиренню, а також зміцненню надії молодих людей на більш заможне майбутнє.

 

Крім того, ЄС сприяє створенню стійких і надійних міжкультурних зв'язків у всьому світі через особисті зв'язки між людьми в рамках своєї інвестиційної стратегії "Global Gateway". Ми створюємо Молодіжні наглядові ради ЄС, щоб об'єднувати, сприяти діалогу та прислуховуватись до молодих людей у всьому їхньому розмаїтті на міжнародному рівні та в країнах-партнерах. Їхній внесок є важливим для того, щоби зробити зовнішню політику ЄС ще більш сприйнятливою до молоді та культурного розмаїття.

 

Євросоюз продовжуватиме максимально використовувати потенціал міжнародних культурних відносин для кращого виявлення та вирішення глобальних викликів. І ми надалі підтримуватимемо розвиток, який ґрунтується на повазі, довірі та розумінні. Вони є важливими для побудови стійких і плідних відносин між усіма нами, нашими громадянськими суспільствами та публічними сферами, для подолання розбіжностей за допомогою конструктивного діалогу в дусі міжнаціональної солідарності.

 

У Всесвітній день культурного розмаїття для діалогу та розвитку ЄС підтверджує свою волю продовжувати відстоювати єдність у розмаїтті та відзначає важливу роль міжкультурного взаєморозуміння для забезпечення сталого майбутнього для всіх, як у Європі, так і в усьому світі.

 

 

Джерело

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.