Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

Співпраця між Україною та ЄС у сфері інтелектуальної власності: EUIPO та ІР офіс налагоджують нове партнерство

07.07.2023 11:19

 

 

Сьогодні Європейська агенція інтелектуальної власності (EUIPO) і новостворений Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (UANIPIO/ ІР офіс) підписали Меморандум про взаєморозуміння (MoU), який знаменує початок партнерства з метою зміцнення української системи інтелектуальної власності (ІP) та посилення своєї інституційної спроможності на користь бізнесу та громадян як в Україні, так і в Європейському Союзі.

 

Підписання відбулося під патронатом посолки Лотте Кнудсен, Голови Представництва Європейського Союзу при ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві, та посолки Євгенії Філіпенко, Постійної представниці України при Відділенні ООН та інших міжнародних організаціях у Женеві.

 

Угоду підписали Андреа Ді Карло, заступник виконавчого директора EUIPO, та Олена Орлюк, директорка УНОІВІ, під час участі у шістдесят четвертій серії асамблей держав-членів Всесвітньої організації інтелектуальної власності (WIPO) в Женеві. Меморандум спрямований на посилення співпраці між Євросоюзом та Україною у сфері інтелектуальної власності.

 

Крім того, у світлі статусу України як країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу, Меморандум про взаєморозуміння також є важливим етапом на шляху до більш тісної інтеграції в Єдиний ринок ЄС.

 

Він спирається на новаторську угоду, досягнуту на початку цього року між ЄС та Україною, що дозволяє останній брати участь у заходах, що фінансуються Європейським Союзом у рамках Програми єдиного ринку. Наприклад, нещодавнє розширення діяльності SME Fund (Фонду підтримки малого та середнього бізнесу) Ideas Powered for Business надало можливості для українського підприємництва в отриманні ширшого доступу до фінансування, ресурсів і підтримки. Нещодавно ухвалене рішення є частиною багаторічної угоди про внески між Європейською комісією та EUIPO.

 

Як сказала посолка Лотте Кнудсен, «цей Меморандум про взаєморозуміння між двома відомствами з питань інтелектуальної власності є свідченням потужної та постійної підтримки та відданості Україні з боку Європейського Союзу».

 

«Цей Меморандум визначає напрямки співпраці, закладає підґрунтя для нових спільних проєктів та розвитку попередніх напрацювань. Та найважливішим аспектом є те, що він чітко окреслює наш європейський шлях гармонізації та партнерства, а також принесе користь нашим патентним заявникам та всій системі IP», - додала очільниця IP офісу Олена Орлюк.

 

Зміцнення систем інтелектуальної власності: взаємовигідне партнерство

Відтепер Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій може скористатися інструментами управління та експертизи, гармонізації практики реєстрації та експертизи торговельних марок і промислових зразків, а також можливостями навчання персоналу та співпраці.

 

Меморандум також включає заходи, пов’язані з правозастосуванням, такі як взаємний обмін інформацією про дослідження, пов’язані з економічними аспектами інтелектуальної власності, виконанням нормативно-правових актів або боротьбою з шахрайством. Крім того, це прокладає шлях для інтеграції даних щодо торговельних марок та промислових зразків України у відповідні бази даних EUIPO, зокрема TMview, Tmclass, DesignView та Designclass.

 

«Гармонізація з правилами ЄС має розширити можливості для іноземних інвестицій і сприятиме інтернаціоналізації українського бізнесу. Ці зусилля також відіграватимуть ключову роль в модернізації системи торговельних марок і промислових зразків України та, зрештою, сприятимуть її інтеграції в ЄС», – наголосив пан Ді Карло.

 

Розширення горизонтів співпраці задля розвитку системи інтелектуальної власності

Меморандум про взаєморозуміння був укладений в рамках багаторічної співпраці між Україною та ЄС у сфері інтелектуальної власності. Починаючи з 2022 року, EUIPO вживає заходів для надання максимально повної підтримки українським клієнтам з метою захисту їхніх прав інтелектуальної власності, продовжуючи технічну роботу та взаємодію з органами інтелектуальної власності в Україні.

 

До того ж, Меморандум про взаєморозуміння сприятиме розширенню зусиль Європейського Союзу щодо поглиблення інтеграції Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій в системи інтелектуальної власності ЄС. Триває обговорення проєкту міжнародного співробітництва в цій галузі на регіональному рівні за участю Грузії, Молдови та України.

 

ПРО EUIPO

EUIPO – одна з найбільших децентралізованих агенцій Європейського Союзу, розташована в Аліканте, Іспанія. У 2021 році EUIPO було визнано найінноваційнішим відомством інтелектуальної власності у світі. Агенція забезпечує управління процесами реєстрації торговельних марок Європейського Союзу (EUTM) і зареєстрованих промислових зразків ЄС (RCD), обидва з яких забезпечують захист інтелектуальної власності в усіх державах-членах Євросоюзу. Вона також здійснює співпрацю з національними та регіональними відомствами інтелектуальної власності країн-членів ЄС і утримує Європейську обсерваторію з порушень прав інтелектуальної власності.

 

 

Джерело

 

 

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.