Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

Проєкт ЄС та Уряду Фінляндії «Навчаємось разом» спільно з Олександром Педаном запускають YouTube-проєкт «Історії не з підручників» про цінність освіти

03.04.2023 13:56

 

На YouTube стартував проєкт «Історії не з підручників» – у ньому директори шкіл, вчителі, учні та їхні батьки показують Нову українську школу як місце, де формуються цінності українців. Його впроваджує проєкт «Навчаємось разом», що співфінансується ЄС та Міністерством закордонних справ Фінляндії, спільно з громадським активістом і телеведучим Олександром Педаном. Перше відео проєкту оприлюднено вчора, 30 березня 2023 року, на YouTube-каналі «Педан Може».

 

«Завдяки нашим педагогам, управлінцям закладів освіти, адміністраторам у регіонах наша освіта встояла під час повномасштабного вторгнення. Боротьба, зокрема і на освітньому фронті, продовжується, однак сьогодні ми маємо фокусуватись також і на розвитку української освіти. Одна зі складових цього розвитку – системне і цілісне продовження реформи “Нова українська школа”, яка допоможе виховувати відповідальних громадян. Вдячний нашим партнерам – Міністерству закордонних справ Фінляндії, Європейському Союзу, проєкту “Навчаємось разом” і Олександру Педану – за проєкт “Історії не з підручників”, який допоможе показати важливість НУШ і тих змін, які несе ця реформа», – зазначив Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

 

«Історії не з підручників» демонструють, що Нова українська школа – це сучасний, захищений освітній простір, де попри всі виклики сьогодення зростають винахідники, новатори, свідомі громадяни, майбутні професіонали та вільні особистості. Ключовими цінностями тут є повага, довіра, безпека, гідність, любов до своєї країни.

 

Адже якісна і доступна освіта – це один із потужних складників швидкого відновлення України.

 

«Європейський Союз підтримує реформи в освітній галузі в Україні загалом і впровадження Нової української школи, зокрема. Ми впевнені, що школа закладає основу для становлення свідомих громадян країни та носіїв демократичних цінностей. Виховання саме таких особистостей має на меті Нова українська школа. Ми раді продемонструвати перші результати впровадження НУШ», – наголосив керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Фредерік Куне.

 

У фокусі проєкту «Історії не з підручників» – учителі, батьки, та учні, які є прикладами незламності і, попри повномасштабне вторнення РФ, продовжують навчати та навчатися. Проєкт про цінності освіти «Історії не з підручників» виходитиме з 30 березня щочетверга на YouTube-каналі «Педан Може».

 

«Нашим відеопроєктом, який є частиною комунікаційної кампанії “Цінність освіти”, ми хочемо показати не лише ті результати, які реформа НУШ вже дає на практиці. А також і те, що співтворцями реформи і носіями цінностей сучасної української освіти є і проактивні директори шкіл, і вчителі-новатори, і креативні учні, а також їхні батьки, які підтримують зміни в освіті. Спільно, всі разом ми зможемо збудувати Нову українську школу як цілісну систему», – повідомив керівник проєкту «Навчаємось разом» Яркко Лампіселька.

 

Зокрема, серед героїв та героїнь проєкту «Історії не з підручників»:

  • Антон Атаманчук, вчитель початкових класів Київської гімназії №287, відомий своїми роликами у ТіkТоk;
  • Олег Слушний, директор Вінницького ліцею №20;
  • Юлія Баланюк – вчителька, яка в блекаут проводила уроки на вулиці під супермаркетом;
  • 8-класники з Бучі Андрій Яцура та Богдан Макаренко, які створили проєкт утилізації будівельного сміття в рідному місті;
  • педагоги, діти та батьки зі школи №3 в Чернігові, у якій навіть під час облоги міста не переривався навчальний процес.

 

«Кожна історія, а їх 9, – це приклад незламності. 11-річний Тимур з Херсонщини зараз із мамою живе в прихистку в Львові. Закінчив 4-й клас онлайн, шукаючи в окупованому місті інтернет, щоб підключатися до уроків саме в українській школі. Ілля з Харкова та Дмитро з Херсона з вересня навчаються у Вінниці, де прихистили їхні родини. Хлопці заводять нових друзів, відновлюють тренування з футболу та заняття бальними танцями. Артем Захаров – вчитель із Маріуполя. Школу, в якій працював, російські війська розбомбили вщент. Та бажання навчати відібрати не вдалося. Сьогодні Артем викладає математику в школі №252 у Києві», – поділився деталями Олександр Педан.

 

Загальна інформація про проєкт «Навчаємось разом»

Проєкт «Навчаємось разом» – це програма співпраці, яка почалася між Україною та Фінляндією в липні 2018 року та до якої наприкінці цього ж року приєднався ЄС. Очікуваний довгостроковий вплив проєкту «Навчаємось разом» полягає у підвищенні якості освіти в Україні, поліпшення викладання української мови як другої мови серед національних меншин, а також у покращенні сприйняття системи освіти громадянами України.

 

Проєкт фінансується Міністерством закордонних справ Фінляндії та ЄС і реалізується компанією FCG Finnish Consulting Group Ltd у співпраці з Гельсінським університетом.

 

 

Джерело

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.