Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

Круглий стіл "Спільне стійке майбутнє: Економіка морського кластеру України" (28 травня, м. Миколаїв)

31.05.2021 05:44

 Захід організовано командою Team Europe Mykolaiv за підтримки Представництва ЄС в Україні в рамках Європейських морських днів 2021.

Метою круглого столу є об’єднання та консолідація зусиль та спільних дій ключових гравців ринку, центральних та місцевих органів влади з метою підтримки розвитку морської галузі України, а також активізації діяльності України в Європейській морській спільноті. Завдання круглого столу - підняти питання розвитку морської галузі та її значення у розвитку стійкої економіки, підтримати стратегічний сектор регіонального економічного розвитку, об'єднати та консолідувати зусилля та спільні дії учасників регіональної спільноти морської галузі.

Під час заходу будуть розглянуті ключові тенденції ринку, політика та кращі практики Європейського Союзу, пов’язані зі стійким розвитком кластерів.

Проведення заходу дасть можливість визначити основні пріоритети та заходи щодо подальшого розвитку галузі як на національному, так і на міжнародному рівнях, а також обговорити питання співпраці всередині, інтеграцію в глобальні ланцюги доданої вартості та стійкі інновації як її основні передумови. В рамках круглого столу також планується обговорення перспектив кластерної діяльності, економічні драйвери морського кластера, технологічні та наукові результати, перспективи розробки нових технологій для промисловості, залучення великих технологічних компаній та підключення місцевих компаній до систем цінностей європейської морської спільноти.

У рамках зустрічі планується кілька напрямів обговорення:

Міжнародна співпраця з метою взаємовигідного партнерства та розвитку морської галузі.
Роль Морського кластеру України у функціонуванні та розвитку морської галузі загалом.
EU Blue Economy Report 2021: впровадження інновацій в морській галузі
НАВИЧКИ та ОСВІТА: кращі практики освітньої та промислової політики ЄС. Ефективні практики підвищення якості підготовки молодих кадрів для забезпечення нормального функціонування галузі.
Стратегія розбудови морської галузі в Україні.
Учасники зустрічі: керівники та менеджери компаній, що працюють у сфері суднобудування, судноремонтну, проектування, обслуговування яхт і малих суден, торгівлі, фрахту суден, у сфері прибережного обслуговування, послуг марин, яхтових стоянок, крюїнгу, прокату, а також представники центральних та місцевих органів влади з залученням представників європейської морської спільноти.

Реєстрація: https://b24-ckufku.bitrix24site.ua/form16/

Пряма трансляція: https://youtu.be/_EH19wuBVME

Довідкова інформація: Ініціатива Team Europe об'єднує експертів і фахівців із різних сфер, які прагнуть посилити різносторонні відносини між Україною та ЄС. Експерти діляться ідеями для поширення європейських цінностей та способу життя, підтримки українських реформ, залучення фінансової та технічної допомоги ЄС у кожен куточок України. Заходи Team Europe підтримує Представництво ЄС в Україні.

Програма круглого столу

13:00 – 13:30 Вітальна кава. Нетворкінг
 
13:30 – 13:40 Відкриття круглого столу

Артем Ващиленко І Координатор Team Europe Mykolaiv

Віталій Кім І Голова Миколаївської ОДА

Олександр Сєнкевич І Миколаївський міський голова
 

13:40 – 14:00 Пріоритети розвитку блакитної економіки ЄС

Денис Черніков І менеджер проєкту "Інформаційна підтримка Мереж ЄС в Україні"
 

14:00 – 14:10 New normality of European Maritime Community

Arjen Uytendaal І founder of Management and Consultancy Uytendaal B.V. President of the European Network of Maritime Clusters (ENMC)
 

14:10 - 14:20 Морський Кластер України. Роль у функціонуванні та розвитку морської галузі України. Стратегія та пріоритетні проекти розвитку

Олена Жукова І Виконавчий директор МКУ
 

14:20 – 14:30 Integration 4.0. Cluster collaboration

Олександр Юрчак І ген. директор Асоціації «підприємств промислової автоматизації України" (АППАУ), координатор національного руху 4.0
 

14:40 – 15:00 Питання розвитку цифрової інфраструктури промислових підприємств

Ігор Лисицький, начальник Управління розвитку цифрової інфраструктури на підприємствах Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України
 

15:00 – 15:10 Кращі практики освітньої та промислової політики ЄС

Юрій Жуков І д.т.н., професор, завідувач кафедри Морського приладобудування НУК ім. адм. Макарова, директор інституту Новітньої корабельної інженерії (НКІ). Голова НР ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв»
 

15:10 – 15:20 Інтеграція України в Європейську систему безпеки економічного простору Чорного моря

Оксана Врубльовська І Директор НВК "Клівер", член Наглядової Ради МКУ
 

15:20 – 15:30 Перспективи та інструменти кооперації українського суднобудування зі світовою суднобудівний спільнотою

Ольга Зєркалова І керівник департаменту стратегічного розвитку ПП РІА "МедіаКомпас"
 

15:30 – 15:40 Обмін позиціями та експертними думками на тему «Бачення розвитку морської галузі. Міжнародна співпраця з метою взаємовигідного партнерства»
 
15:40 – 15:45 Підсумки круглого столу
 

 

Джерело інформації

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.