Всесвітній день біженців: Спільна заява Європейської Комісії та Високого представника ЄС22.06.2023 10:07
«Сьогодні понад 100 мільйонів людей силоміць переміщені в усьому світі. З нагоди Всесвітнього дня біженців ми підтверджуємо зобов'язання ЄС і надалі залишатися провідним гуманітарним донором і донором у сфері розвитку, а також поглибити наші зусилля для забезпечення того, щоб ЄС залишався місцем, де біженці знаходять захист і безпеку.
ЄС працює на глобальному рівні над тим, щоб сприяти поліпшенню становища мільйонів біженців і примусово переміщених осіб, які потрапили у найбільші гуманітарні кризи, зокрема у Афганістані, Сирії, Венесуелі, М'янмі, Ємені, Південному Судані і Судані, в Демократичній Республіці Конго і Буркіна-Фасо. Ми надаємо життєво важливу допомогу, що включає захист, їжу, тимчасове житло, освіту, охорону здоров'я, а також підтримку засобів до існування.
Хоча переважна більшість примусово переміщених осіб перебувають поза ЄС, ми підтримуємо також значну кількість біженців у державах-членах. Зокрема, через війну Росії проти України держави-члени зараз приймають приблизно 4 мільйони осіб з України в рамках тимчасового захисту, і більше ніж половина з них – жінки й діти. Крім цього, ЄС надає захист та гуманітарну допомогу внутрішньо переміщеним особам в Україні, а також ми підтримуємо біженців з України в Республіці Молдова.
Поневіряння біженців часто сповнені скрути й небезпеки, тисячі з-поміж них ризикують життям у пустелі й на морі, сподіваючись на краще майбутнє. ЄС узяв на себе зобов'язання працювати над всеосяжними заходами, щоб запобігти смертям і забезпечити упорядковані й надійні шляхи. Ми співпрацюємо з державами-членами ЄС та міжнародними партнерами над переселенням та додатковими шляхами, які можуть сприяти збільшенню кількість місць для прийому осіб з пріоритетних регіонів. З цією метою Комісія започаткувала 10 травня 2023 року схему ЄС із переселення і гуманітарного доступу, розпочавши тим самим нову кампанію з виділення на 2024-2025 роки.
ЄС вітає Глобальний форум з питань біженців, що відбудеться у грудні 2023 року як важлива нагода оптимізувати розподіл глобальної відповідальності, адже щоб діяти справді ефективно, ми повинні поглибити свої зусилля і працювати у партнерстві над вирішенням численних складних викликів, породжених примусовим переміщенням».
Для довідки
Європейський Союз підтверджує, що право на пошук і отримання притулку, як і принцип неповернення, закріплені в Конвенції про статус біженців 1951 року і в Хартії основоположних прав ЄС, повинні завжди дотримуватися.
ЄС і його держави-члени також роблять важливий внесок у глобальні зусилля з допомоги переселенцям. Починаючи з 2015 року, схеми ЄС із переселення допомогли більш ніж 115000 уразливих біженців знайти безпечне пристановище у державах-членах ЄС. Крім того, починаючи з 2021 року майже 45 тисяч афганців, які перебувають під загрозою, були прийняті у ЄС. Держави-члени ЄС мають до середини вересня 2023 року надати свої внески для кампанії зі збору внесків на 2023-2024 роки.
Сталий підхід до регулювання міграції вимагає партнерства між країнами та рівноваги між солідарністю й відповідальністю. Європейська комісія невтомно працює над підтримкою держав-членів за допомогою як операційних, так і законодавчих інструментів. У рамках нового Пакту про міграцію та притулок ЄС зміцнюватиме управління заявами про отримання притулку в ЄС, захищаючи біженців та людей, які потребують міжнародного захисту, а також підтримуватиме країни, які приймають біженців. Європейська комісія підтримує співзаконодавців у завершенні переговорів щодо Пакту до лютого 2024 року, відповідно до спільної дорожньої карти.
Джерело
|