Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

ЄС та ПРООН підтримують відновлення України, надаючи важливі мобільні соціальні послуги

20.10.2023 15:08

 

Спеціально обладнані автомобілі, передані громадам, слугують мобільними хабами, що дають змогу соціальним фахівцям дістатися навіть до найвіддаленіших районів

 

Київ, 18 жовтня 2023 р. – Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу передала 10 спеціально обладнаних автомобілів на потреби громад Полтавщини, Сумщини та Миколаївщини. Ці автомобілі посилять спроможність місцевих та обласних соціальних служб надавати підтримку та допомогу різним групам населення на виїздах.

 

Автомобіль «Мобільні соціальні послуги» має спеціальне обладнання для надання соціальних послуг маломобільному населенню та жителям віддалених районів. Такий автомобіль – це і засіб швидкого доступу для користувачів послуг, і мобільний офіс, обладнаний інструментами для надання широкого спектру послуг: проведення медичного догляду, надання психологічної консультації, підтримка у виконанні побутових обов'язків тощо.

 

Такі «хаби на колесах» покликані подолати розрив між соціальними службами та людьми, які їх потребують, надаючи їм можливість залишатися вдома або в звичному оточенні замість переїзду до спеціалізованих закладів. Цей підхід знижує соціальну ізоляцію, сприяє підтримці зв'язку зі спільнотою та зменшує потребу в стаціонарних установах, сприяючи інклюзивності та покращенню якості життя клієнтів.

 

Керівник Програм співробітництва у Представництві ЄС в Україні Штефан Шльойнінг наголосив на важливості партнерства з місцевою владою та непохитної підтримки ЄС у відновленні України. «Європейський Союз твердо налаштований на посилення стійкості інституцій і людей України. Наш спільний проєкт з ПРООН гарантує, що базові соціальні послуги залишаються доступними для всіх, незалежно від їх місцезнаходження, – сказав він. – Покращення доступу до послуг є відчутним кроком до відновлення постраждалих від війни громад».

 

Заступник Постійного представника ПРООН в Україні Христофорос Політіс підкреслив важливість наближення соціальних послуг і забезпечення їхньої інклюзивності. «Мобільні соціальні служби стають справжнім порятунком для постраждалих від війни громад, які надають життєво важливу підтримку там, де вона найбільше потрібна – сказав він. – Ці спеціально обладнані автомобілі слугуватимуть джерелами сполучення, доставляючи експертів та послуги у найвіддаленіші райони та сприяючи благополуччю їхніх жителів».

 

Для довідки

Протягом вересня-жовтня 2023 року на потреби громад Полтавщини, Сумщини, Миколаївщини було передано загалом 10 спеціально обладнаних автівок «Мобільні соціальні послуги».

Транспортні засоби закуплено та обладнано Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org

 

 

Джерело

 

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.