Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

ЄС та UNDP розвивають цифрову доступність та вдосконалюють психологічні послуги у громадах

27.05.2024 05:07

 

Підтримувана UNDP мережа шкільних психологів отримала 58 планшетів для роботи у громадах Дніпропетровщини та Полтавщини.

 

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (UNDP) в Україні та Європейський Союз (ЄС) передали партію планшетів для мережі шкільних психологів у громадах Дніпропетровської та Полтавської областей. Зокрема, планшети отримали п’ять громад на Дніпропетровщині та п’ять — на Полтавщині. Раніше 90 планшетів розподілили в межах мережі в Івано-Франківській, Закарпатській, Донецькій та Запорізькій областях (у громадах на підконтрольних Уряду України територіях).

 

У 2022 році UNDP пілотувала проєкт зі створення мережі шкільних психологів у партнерських громадах для покращення доступності послуг із підтримки психічного здоров’я українців під час війни. Тоді першими до мережі доєдналися психологи з Івано-Франківщини та Закарпаття, які, серед іншого, надавали підтримку переселенцям та родинам ветеранів. 

 

Завдання проєкту — зробити психологічні послуги, що ґрунтуються на сучасних та доказових методах, доступнішими завдяки навчанню фахівців, які працюють у громадах. 

 

Протягом 2023-2024 років UNDP активно співпрацює з партнерами для розширення мережі та залучення ще більшої кількості психологів до навчання та роботи. UNDP організовує тематичні заходи та підтримує розвиток технічної спроможності для ефективнішої роботи спеціалістів. 

 

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг наголосив, що доступні психологічні послуги в Україні відіграють важливу роль у процесах відбудови. «Коли ми говоримо про активне відновлення, мова йде не тільки про реабілітацію фізичної інфраструктури, а насамперед про турботу про людей, — сказав пан Шльойнінг. — В умовах загарбницької війни Росії проти України дуже важливо створювати міцні опори для підтримки психічного здоров’я українців. Це наш безсумнівний пріоритет».

 

Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє підкреслив, що UNDP застосовує комплексний підхід для розбудови стійкої до викликів та інклюзивної системи психологічної підтримки українців під час війни. «Ми розвиваємо професійний потенціал фахівців, які працюють у галузі психічного здоров’я в Україні, щоб ті могли надавати якісні послуги та ефективно реагувати на потреби людей, які живуть в умовах підвищеного стресу та травматичних подій, — сказав пан Сільє. — Така допомога має бути максимально доступною для всіх і всюди. Це те, над чим ми зараз працюємо». 

 

На планшетах вже встановлено застосунок «Пакет психолога», розробка якого здійснювалася під керівництвом UNDP за фінансової підтримки Уряду Королівства Нідерландів у 2021 році. Цей застосунок дає змогу фахівцям швидше діагностувати найпоширеніші проблеми — тривогу, депресію чи посттравматичний стресовий розлад — та планувати кроки для первинної терапії або перенаправлення до суміжного спеціаліста. До розробки застосунку також долучилися ГО «Девелопмент Фаундейшн», Міністерство у справах ветеранів України, Веслеєнський університет (США), ГО «Спільноти самодопомоги» та Indeema Software Incorporated.

 

UNDP в Україні закупила планшети за фінансової підтримки ЄС, наданої в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні».

 

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, UNDP в Україні, yuliia.samus@undp.org

 

 

Джерело

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.