Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

ЄС та UNDP запускають тренінгову програму «Школа фізичного терапевта майбутнього»

18.03.2024 18:54

 

 

Спеціально розроблений курс покликаний підготувати медичних працівників/-ць для своєчасного реагування на зростання потреб у реабілітаційних послугах.

 

Європейський Союз (ЄС) та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні започаткували тренінговий курс «Школа фізичного терапевта майбутнього» для своєчасного реагування на зростання потреб у реабілітаційних послугах у постраждалих від війни регіонах України.

 

Визнаючи критично важливу роль кваліфікованих фізичних терапевтів, ця тренінгова програма вирішує подвійне завдання: задовольнити зростаючий попит на нових фахівців і підвищити професійну кваліфікацію тих спеціалістів, які вже працюють у цій сфері. Оскільки кількість людей, які зазнали травм внаслідок війни, продовжує зростати, доступ до своєчасних і професійних реабілітаційних послуг стає все важливішим для їхнього успішного одужання.

 

П'ятиденна школа, яка відбулася в Івано-Франківську, є першою із серії аналогічних заходів. У ньому взяли участь 24 фізичні терапевти із Запорізької, Сумської, Чернігівської, Харківської та Миколаївської областей. Ця програма мала на меті забезпечити їх новітніми знаннями та навичками для ефективної підтримки відновлення людей, які постраждали від війни.

 

За наставництва команди провідних експертів/-ок із фізичної терапії та реабілітації програма поєднувала теоретичні та практичні заняття, які охоплювали різні важливі теми. Серед них — компетенції фізичного терапевта, доказова практика, система реабілітації в Україні, лідерство в реабілітації, нормативно-правова база, критичне та клінічне мислення, ефективна комунікація, фізична терапія при порушеннях опорно-рухового апарату та інші.

 

Керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг наголосив на важливості допомоги ЄС Україні та міцних партнерських відносинах. «Підтримка України у відновленні та розвитку людського капіталу є одним з ключових пріоритетів Європейського Союзу, — сказав він. — Ця ініціатива є чудовим прикладом того, як ми можемо працювати разом задля покращення добробуту людей. Ми прагнемо забезпечити людям, постраждалим від війни, доступ до якісних реабілітаційних послуг, що сприятиме їхньому поверненню до повноцінного життя».

 

Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє зазначив, що війна створює величезне навантаження на сектор охорони здоров'я України, що підкреслює необхідність зміцнення його потенціалу. «Фізичні терапевти відіграють ключову роль у відновленні людей, які постраждали від війни, — сказав він. — Усвідомлюючи це, ми в UNDP, разом із нашими міжнародними партнерами, підтримуємо Україну, створюючи умови для розбудови цього потенціалу. Завдяки таким ініціативам ми об'єднуємо фізіотерапевтів та національних експертів з реабілітації для обміну знаннями та навичками, необхідними для надання високоякісної допомоги, що є вирішальним кроком на шляху до створення сталої та інклюзивної системи реабілітації для довгострокового відновлення України».

 

Для довідки

Школу організовано за сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery — Розширення можливостей громад в Україні» (EU4Recovery) та у партнерстві з ініціативою «Реабілітація травм війни», яку реалізує Благодійний Фонд «Пацієнти України», Всеукраїнським об'єднанням фізичних терапевтів, Львівським державним університетом фізичної культури та Інститутом вертебрології та реабілітації.

 

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, UNDP в Україні, yuliia.samus@undp.org

 

 

Джерело

 

 

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.