Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

UNDP, за фінансування Європейського Союзу, урядів Данії, Швеції та Японії, надає обладнання для 1010 піротехніків Державної служби України з надзвичай

06.04.2024 17:35

 

Майже 80 відсотків піротехнічних розрахунків Державної служби України з надзвичайних ситуацій будуть повністю споряджені

 

Київ, 4 квітня 2024 року — Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (UNDP) в Україні, за фінансування Європейського Союзу, а також урядів Данії, Швеції та Японії, надає обладнання для 202 піротехніків Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що становить майже 80% від загальної кількості піротехнічних розрахунків ДСНС.

 

Повний перелік обладнання складається із засобів розвідки – далекомірів, біноклів, навігаторів та детекторів; засобів знешкодження – підривних машинок та омметрів; засобів захисту – жилетів, касок, окулярів, наколінників та налокітників; засобів для комунікацій – портативних та автомобільних рацій; а також засобів для обробки даних – ноутбуків та принтерів.

 

За фінансування уряду Японії, 95 піротехнічних розрахунків  будуть забезпечені всім необхідним обладнанням для проведення робіт із розмінування. Окрім цього, за підтримки UNDP, уряд Японії передав броньований автомобіль, який вже використовують сапери ДСНС з Херсону.

 

За підтримки урядів Данії та Швеції, 85 піротехнічних розрахунків отримають  обладнання для розмінування та захисту, водночас як Європейський Союз забезпечив таким обладнанням 22 піротехнічних розрахунки.

 

Під час заходу Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Кунінорі Мацуда підкреслив, що шляхом передачі цього обладнання для розмінування, Уряд Японії ще раз засвідчує свою непохитну підтримку та відданість Україні.

 

«Разом, у співпраці з UNDP та міжнародними партнерами, Уряд Японії продовжуватиме надавати підтримку Україні на шляху до відновлення та миру доти, доки не буде знешкоджено останню міну», – сказав він.

 

Ремі Дюфло, заступник Голови Делегації ЄС в Україні, вшанував мужність працівників ДСНС: «У Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки Україна є болючим нагадуванням про руйнівний вплив мін та інших вибухонебезпечних предметів на життя людей».

 

«Європейський Союз віддано працює у напрямку інноваційних технологій та пошуків повних механізмів фінансування, аби прискорити розмінування українських територій. Це необхідно для того, аби земля стало безпечною, та люди мали можливість повернутись додому якнайшвидше. Від цього залежить майбутнє України», – сказав він.

 

Ігор Безкаравайний, заступник Міністра економіки України, відзначив, що передача цього обладнання – це прояв співпраці та партнерства на шляху захисту громадян України:

«Ми у Міністерстві економіки пишаємося можливістю бути задіяними у протимінній діяльності, де кожен крок та кожна передача обладнання дозволяє зберегти більше життів. Дякуємо нашим партнерам за співпрацю та відданість справі», – сказав він.

 

Катерина Павліченко, заступниця Міністра внутрішніх справ України, наголосила, що завдяки щоденним зусиллям фахівців з розмінування, з початку повномасштабної війни було знешкоджено понад 780 тисяч одиниць вибухонебезпечних предметів. Вона додала: «За цими цифрами і за кожним метром очищеної землі стоять титанічні зусилля та відвага. Від імені Міністерства внутрішніх справ хочу подякувати тим, хто ризикує життям, аби зробити Україну вільною він мін».

 

Єнс Мартін Алсбірк, Тимчасово повірений у справах Посольства Королівства Данії в Україні, наголосив на непохитній підтримці уряду Данії народу України, та заявив про готовність і надалі сприяти безпечному та ефективному розмінуванню українських територій.

 

«Територія України, яка потребує розмінування, у чотири рази більша за територію країни, яку я представляю. Уряд Данії сповнений рішучості допомогти Україні подолати цей складний період. Для Данії також важливо підтримувати тих, хто опосередковано страждає від мінно-вибухових предметів, наприклад, фермерів, які втратили роботу через забруднення сільськогосподарських угідь мінами», – сказав він.

 

Адам Амберг, керівник відділу підтримки реформ Посольства Швеції в Україні, відзначив мужність та стійкість піротехніків Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Міністерства внутрішніх справ. Свою промову він присвятив представникам ДСНС та МВС, присутнім у залі:

«Незважаючи на підвищені ризики вашому життю, ви віддано працюєте заради загального блага, та надаєте життєво важливу підтримку тим, хто постраждав від війни. Для уряду Швеції є честю підтримувати вас».

 

Христофорос Політіс, заступник Постійного Представника UNDP в Україні, наголосив на нагальній необхідності посилювати заходи з протимінної діяльності Україні задля безпеки людей. Він підкреслив важливу роль України на шляху до нової ери у сфері мінної безпеки, заявивши: «Теперішня ситуація в Україні вимагає свіжого погляду на гуманітарне розмінування. Для UNDP це честь працювати пліч-о-пліч з ДСНС, Урядом України та міжнародними партнерами над впровадженням інноваційних методів очищення земель від мін, поєднуючи традиційні та інноваційні технології розмінування», – сказав він.

 

Під час своєї промови Роман Примуш, заступник Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, подякував партнерам та зазначив, що «кожен піротехнік, який працює у Херсонській, Харківській або Київській областях, відчуває їхню підтримку».

 

«Щодня близько 1700 саперів ДСНС працюють заради безпеки українців. Обсяг роботи – величезний, але, завдяки підтримці партнерів, ми вже втричі збільшили кількість піротехнічних розрахунків в Україні, і також плануємо збільшити кількість піротехніків до 2800 осіб у найближчі два роки».

 

Для довідки: Сьогодні Україна є однією із найбільш забруднених мінами країн світу. За два роки від початку повномасштабної війни наземні міни – разом з нерозірваними боєприпасами, артилерійськими снарядами та іншими вибухонебезпечними наслідками війни – потенційно забруднили майже третину території України. Разом із партнерами, UNDP працює над посиленням можливостей урядових організацій у сфері протимінної діяльності шляхом розробки стратегій та інноваційних рішень. Крім того, UNDP активно надає критично важливе обладнання, технології, експертизу та навички для розширення можливостей піротехнічних розрахунків.

 

Нещодавно UNDP та BBC Media Action, за підтримки Уряду Японії, запустили нову загальнонаціональну кампанію, щоби підвищити рівень безпеки українських громад, які стикаються з ризиками від вибухонебезпечних предметів.

 

Запити ЗМІ: Юлія Самусь, очільниця відділу комунікацій, UNDP в Україні, yuliia.samus@undp.org

 

 

Джерело

 

 

 

 

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.