Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

З активістами поділилися секретами успішних адвокацій

03.03.2016 08:47

29 лютого 2016 року в приміщенні Чернівецької обласної універсальної бібліотеки ім. М. Івасюка відбулася веб-конференція: «Секрети успішності адвокаційних кампаній».

Участь у заході взяли активісти, журналісти, блогери та громадські журналісти Чернівців. За допомогою відео-зв’язку до обговорення долучилися також представники Кіровоградської та Херсонської областей.

Зважаючи на зростання популярності реформаторських рухів в Україні в постреволюційний період після 2014 року, дедалі більше громадських організацій та рухів прагне долучитися до цього процесу. Одну із активних позицій в Україні займає Реанімаційний Пакет Реформ (РПР), представники якого, на сьогодні, мають чим поділитися. Експертом перед присутніми виступив Вадим Міський, координатор експертних груп РПР.


Організатором заходу виступило Товариство «Український Народний Дім в Чернівцях».

Першочергово присутніх ознайомили зі структурою організації РПР та зауважили, що основним принципом, яким керуються активісти – «Від протесту – до запиту»! «Ця теза виникла у наших головах одразу після того, як громадськість у 2014 році активно почала проявляти незгоду з режимом Януковича і його клану. Ми зрозуміли, що цю ідею потрібно якісним чином розвивати. Як результат, створення РПР дало можливість реалізовувати адвокаційні кампанії в повному обсязі і беручи до уваги інтереси різних категорій населення», – зазначає експерт.

Даний Рух завдяки налагодженню комунікації з активними прошарками українців та популяризації ідей реформ об’єднує 48 громадських організацій та аналітичних центрів, більше 350 експертів. Всі вони працюють за такими напрямками як: - Антикорупційні реформи; - Децентралізація; - Судова реформа; - Реформа публічної адміністрації; - Реформа органів правопорядку; - Податкова реформа; - Виборча реформа; - Медіа-реформа. Вадим Міський зазначив, що взаємодія кожного з цих напрямків дозволяє втілювати в життя ще один принцип РПР – безперешкодно комунікувати з владою і вимагати від неї якісних змін.

Адвокаційна діяльність РПР найперше сфокусована на спільній роботі з органами, де приймаються найважливіші рішення для українців – Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України.

Гість поділився прикладом успішно проведеної акції «Судді у шоколаді», яка дала початок реформуванню судової системи в Україні. Наступним результатом адвокації РПР стало створення Антикорупційного Бюро.

- Для досконалої адвокації беріть на себе публічні зобов’язання і не бійтеся додатково повторювати свої вимоги перед медіа, – підкреслив експерт.

На запитання присутніх на веб-конференції, як суспільство реагує на реформи в країні експерт зауважив, що соціологічні опитування ілюструють гальмування реформування зі сторони виконавчої гілки влади та олігархії, а от громадськість найбільше зацікавлена у реформаторських змінах.

Антон Шкуро
 Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.