Херсонський центр європейської інформації  
Херсонський центр європейської інформації
ГоловнаЗаходиНовиниРесурсиПосиланняКонтакти


Херсонський центр європейської інформації

Закликаємо Президента України внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції (Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок

07.02.2022 07:17

 

ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Зеленському Володимиру Олександровичу


ПЕТИЦІЯ
ЩОДО НЕВІДКЛАДНОЇ РАТИФІКАЦІЇ КОНВЕНЦІЇ РАДИ ЄВРОПИ ПРО ЗАПОБІГАННЯ НАСИЛЬСТВУ СТОСОВНО ЖІНОК І ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ ТА БОРОТЬБУ З ЦИМИ ЯВИЩАМИ

Шановний Володимире Олександровичу!

Громадська ініціатива «Марш жінок» ініціювала та створила петицію у 2020 та зібрала понад 25 000 необхідних голосів для її розгляду на сайті петицій до Президента України.

5-го червня 2020 року ми отримали від Вас відповідь щодо неї - що ви доручите Міністерству закордонних справ України та Міністерству соціальної політики України оперативно опрацювати вказане питання, а також внесете в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України відповідний проєкт Закону України: «Президент України внесе в порядку законодавчої ініціативи на розгляд Верховної Ради України проєкт Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами»».

Протягом останніх 2 років ми активно співпрацювали з різними органами державної влади та Міністерствами, очікуючи ратифікації Стамбульської конвенції, якої вимагає українське громадянське суспільство. Однак, попри наші зусилля та очікування мільйонів українських жінок, дітей та чоловіків, проєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції не внесено навіть до порядку денного поточної сесії Верховної Ради України!

За даними національної поліції лише за 2020 рік було зареєстровано 211 тисяч звернень від жінок з приводу домашнього насилля. Щодня поліція фіксує приблизно 300 фактів домашнього насильства як щодо жінок, так і щодо дітей. Більш ніж половина дітей і підлітків стають жертвами насильства вдома. Ще більше випадків залишаються невідомими, адже жертви про них не повідомляють у поліцію. Ситуація особливо загострилася у зв’язку з пандемією коронавірусної хвороби (COVID-19), адже значна кількість жінок опинилися сам на сам, 24/7 зі своїми кривдниками вдома.

Стамбульська конвенція визнана найвищим міжнародним стандартом у запобіганні та боротьбі з насильством щодо жінок та домашнім насильством. Конвенція спирається на системний підхід, у рамках якого зазначені явища розглядаються не як особисті проблеми особи або внутрішні конфлікти родини, а як порушення прав людини, відповідальність за реагування на які лежить у тому числі на соціальних інститутах та державах. Наявного національного законодавства в Україні недостатньо для комплексного попередження та боротьби з насильством щодо жінок.

Міжнародні та вітчизняні експерти й експертки, правозахисниці та правозахисники, громадські діячі та діячки неодноразово наполягали на тому, що цей документ має бути ратифікований та імплементований у національне законодавство та політичну платформу держави. Тим паче, що Європейський Парламент у Резолюції від 28 листопада 2019 року закликав держави-підписантки ратифікувати Стамбульську конвенцію.


Нещодавно сусідня держава — Республіка Молдова - ратифікувала даний документ. Натомість Україна, попри те, що стала однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її, досі не здійснює жодних кроків для її ратифікації.

Ми, представниці та представники громадянського суспільства, маємо єдиний інструмент взаємодії з представниками влади щодо даного питання — підготовку петицій. Ми чекали два роки, але законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції так і не було внесено у порядок денний Верховної Ради України. Ми обурені цим фактом, тому нагадуємо ще раз про вимогу ратифікувати Стамбульську конвенцію проти насильства якомога швидше. Ми готові публікувати петиції кожні три місяці та збирати необхідну кількість підписів до тих пір, поки Стамбульська конвенція не буде ратифікована, а тисячі жінок, що постраждали від насильства, не буде почуто.

З огляду на вищевикладене, ми знову звертаємося до Президента України Зеленського Володимира Олександровича з вимогою виконати міжнародні зобов’язання щодо захисту прав людини та вжити всіх можливих заходів для ратифікації КОНВЕНЦІЇ РАДИ ЄВРОПИ ПРО ЗАПОБІГАННЯ НАСИЛЬСТВУ СТОСОВНО ЖІНОК І ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ ТА БОРОТЬБУ З ЦИМИ ЯВИЩАМИ.

А саме:


1. Внести законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції до Верховної Ради та сприяти включенню його до порядку денного.

2. Провести консультації з усіма політичними силами та партіями/фракціями у Верховній Раді України щодо роз’яснення положень Стамбульської конвенції та важливості її ратифікації.

3. Забезпечити максимально прозоре та незалежне голосування щодо ухвалення законопроєкту.


Громадська ініціатива «Марш жінок»

 

Ви знаєте, що можете стати супергероєм та врятувати чиєсь життя? Для цього не потрібні суперздібності та надзусилля – достатньо підписати петицію про ратифікацію Стамбульської конвенції проти насильства. Тисніть на посилання під публікацією, щоб підписати. Ви також можете переглянути інструкцію, як шкидко підписати петицію тут. 

Джерело інформації: USAID/ENGAGE Newsletter | Новини Програми «Долучайся!»





Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.